Žengiam į Naujuosius

Žengiam į Naujuosius!

Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centras šiemet šv. Kalėdas pasitiko tradiciškai – dalindamas Savivaldybės sveikinimus bei dovanėles labiausiai dėmesio stokojantiems bendruomenės nariams. Linkėjimai ir dovanos buvo nuvežtos kartu su LPS Druskininkų Bočių programa į pensionatus ir globos namus, kuriuose gyvena mūsų savivaldybės gyventojų. Senelius, neįgaliuosius, kuriems kiekvienas dėmesio ženklas yra taip svarbus ir laukiamas, Centro darbuotojų vardu pasveikino direktotė Asta Aleksienė. Šiemet buvo sumanyta prie tradicinių vaikų svajonių išpildymo akcijos, įgyvendinti ir lankomų namuose klientų svajonių išsipildymą. Buvo apklausti lankomosios priežiūros paslaugas gaunantys žmonės, kokių jie turi svajonių, su kuo jiems asmeniškai asocijuojasi Kalėdos. Vieniems senoliams iki pilnos kalėdinės nuotaikos trūko medučio, kitiems norėjosi saldumynų ar mezgimo siūlų, bet bene pagrindinis visų noras – pasipuošti kvapnią eglės šaką. Šią daugelio SPC klientų svajonę padėjo įgyvendinti Druskininkų miškų urėdija, aprūpinusi visus norinčius puikiomis eglių šakomis. O norintiems jau papuoštos eglutės, Vaikų dienos užimtumo centro vaikučiai savo rankomis pagamino žaisliukų.

VDUC vaikams šios Kalėdos taip pat buvo linksmos ir dosnios. Šiemet jie patys sukūrė šventę sau ir savo draugams. Gruodžio 23 d. Centro salėje prie pačių vaikų pasigamintos eglės iš nudažyto kartono, papuošto vaikų rankdarbiais ir smulkiomis eglišakėmis, mergaitės šoko pagal įvairiais muzikos stiliais aranžuotą papuliariąją „Jingle bells“. Kalėdų senis diskutavo su žiūrovais ir šokėjomis, mokydamasis „valdyti“ kompiuterį, o susirinkę draugai sveikino vaikus ir vieni kitus, linkėdami pačių gražiausių dalykų ateinančiais metais. Vaikams buvo išdalintos Svajonių išsipildymo akcijos dovanėlės, rėmėjai ir draugai įteikė dovanų visiems Centro vaikams.

Gruodžio 30 d. prie tos pačios eglės SIŽGB Druskininkų „Viltis“ nariai, dalyvavę prieškalėdinėje VDUC šventėje, visus pakvietė į savo tarpšventinę popietę. Jos metu visus linksmino Alytaus teatro aktoriai, taip pat neapsieita be dovanų ir linkėjimų. Bet labiausiai sujaudino šventės dalyviai – neįgalieji skaitė, deklamavo eiles. Kas kaip galėdami, kaip mokėdami, bet nuoširdžiai ir jautriai.

Ir nors Kalėdų varpeliai nuaidėjo, Naujametinis šurmulys nuščiuvo, smagu žinoti, jog į 2016-uosius įžengėm linksmai, draugiškai, su viltimi. Viltimi ir žinojimu, jog Druskininkų bendruomenė – vieninga, draugiška ir moka džiaugtis bei džiuginti kitus.

IMG_7053