Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 152160651

SĖKMĖS ISTORIJA “ALKOHOLIO PREVENCIJA IR GYDYMO PASLAUGŲ PRIEINAMUMAS”

Nesaikingas alkoholio vartojimas tampa daugelio socialinių problemų priežastimi: nedarbo, smurto artimoje aplinkoje, vaikų nepriežiūros, augančių skolų, skurdo, finansinėmis, psichologinėmis ir emocinėmis problemomis, šeiminių santykių žlugimu.

Nemaža dalis Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centro Pagalbos šeimai skyriaus socialinių paslaugų gavėjų piktnaudžiauja psichiką veikiančiomis medžiagomis. Vieni jų pripažįsta turintys problemą ir sutinka priimti pagalbą kovojant su ja, kiti nemato tame bėdos ir teigia, kad vos panorėję gali nustoti vartoti alkoholį ir gyventi blaiviai. Yra ir tokių, kuriems stinga motyvacijos keisti savo gyvenimą. Sutikę gydytis, tam tikrą laiko tarpą nevartoja, tačiau, neturėdami vidinės motyvacijos, netrukus sugrįžta prie žalingų įpročių…

Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras trečius metus vykdo projektą „Alkoholio prevencija ir gydymo paslaugų prieinamumas“. Šio projekto tikslas – skleisti sveiko gyvenimo nuostatas, įtraukti ir siekti įgalinti priklausomybių turinčius asmenis pokyčiams bei suteikti kompleksinę pagalbą nesaikingai vartojantiems alkoholį ar priklausomiems asmenims bei jų šeimoms.

 

Norime pasidalinti viena iš projekto sėkmės istorijų

M. M. (asmens duomenys pakeisti) 40 metų moteris, kaip pati pirmojo pokalbio metu nurodė, jau 18 metų vartojanti alkoholį. Pažintis su alkoholiu jos gyvenime prasidėjo anksti. Dar būdama maža mergaitė M. M. matė kaip girtauja jos mama, kaip dažnai keičiasi jos patėviai. Visą savo vaikystę ji prisimina, kaip šaltą, be mamos meilės ir šilumos ir dėmesio. Būdama 15 metų M. M. susipažino su draugais, su kuriais vis daugiau leisdavo laiko kartu. Ėmė vis dažniau nakvoti apleistuose būstuose, vartoti alkoholį, kaip tada manė, tai yra labai svarbu, nes taip darė visi ir ji nenorėjo išsiskirti iš aplinkos. Būdama 21 metų ji jau gyveno su vyru, turėjo 4 vaikus, tačiau šeimos sukūrimas jos priklausomybės alkoholiui nei kiek nesumažino. Moteris ir toliau vartojo alkoholį, nesirūpino savo vaikais, nedirbo, nenakvodavo namuose. M. M. pradėjus teikti socialines paslaugas mūsų Centre, jai buvo pasiūlyta įsitraukti į alkoholio prevencijos programą. Po kelių ilgų pokalbių M. M.  sutiko vykti  į Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialą. Moteris po detoksikacijos programos nuo alkoholio buvo gydyta medikamentais.

Šiuo metu M. M. sekasi puikiai, nebegeria, susirado nuolatinį darbą, rūpinasi savo mažamečiais vaikais, sustiprėjo ryšiai su šeima ir sugyventiniu,  pagerėjo sveikata, Kaip tvirtina M. M., jos motyvacija nebevartoti alkoholio kasdien auga. Ji turi tikslų gyvenime ir svarbiausia – didelį norą jų siekti, nes turi viską, ko jai reikia – turi blaivybę.

2020 m.  Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras įgyvendindamas projektą ” Alkoholio prevencija ir gydymo paslaugų prieinamumas”  pagalbą suteikė  32 asmenims 41 kartą .

Atgal
Pirmyn
Skip to content