Paroda

Ypatingas grožis

Gruodžio 15 d. Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centre įvyko neeilinis renginys – parodos „Ypatingas grožis“ atidarymas. Ši paroda, kuri dar iki vakar (nuo lapkričio 22 d.) buvo eksponuojama LR Seime, – tai to paties pavadinimo socialinio projekto metu per metus laiko sukurtų ir atrinktų 113 meninių fotografijų. Projekto idėjos autorė – Edita Navickienė, modelis ir kuratorė – Vidmantė Raustytė. Druskininkiečiams išvysti parodą padėjo Vidos Plochichienės (taip pat pozavusios fotografijoms) iniciatyva ir pastangos.

Parodos atidaryme buvo rodomas Ramūno Snarskio filmas apie projekto kūrėjus ir visą kūrybinį procesą. Projekto sumanytojų teigimu, jo tikslas – sulaužyti nusistovėjusius stereotipus apie neįgalius žmones, skatinti visuomenės toleranciją, pačių neįgaliųjų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, ugdyti pasitikėjimą savimi, praplėsti grožio suvokimo ribas. Į projekto sumanytojų kvietimą atsiliepė 80 fotografų, profesionalūs vizažistai, kirpėjai-stilistai, kurie bendromis jėgomis su įvairaus pobūdžio negalią turinčiais žmonėmis sukūrė iškalbingas, emociškai prisodrintas ypatingo jautrumo kupinas menines fotografijas.

Parodos atidaryme kalbėjo Vidmantė Raustytė ir Vida Plochichienė, fotografas Rytis Zdanavičius, LR Seimo narys Zenonas Streikus, koncertavo Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytojo Sauliaus Vilpišausko auklėtiniai.

Sausio 3 d. iš Druskininkų paroda pradės savo kelionę po visą Lietuvą…