Kvalifikacijos kėlimas: mes stengiamės Jums padėti

Nemokama, anoniminė emocinė parama visą parą

Pagalbos moterims linija 8 800 66366

Kovo 14 d. Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojai dalyvavo mokymuose „Atsakas į smurtą artimoje aplinkoje: specialistų, dirbančių su vaikais, vaidmuo“.

Mokymų metu buvo pristatyta smurto artimoje aplinkoje statistika Lietuvoje, kuri akivaizdžiai liudija, jog smurtauja daugiausiai vyrai (90 proc.), o smurto aukomis tampa moterys (80 proc.). Mokymų dalyviams buvo pristatytas smurtautojo portretas, tiksliau – vienas bendras bruožas. Ir tai yra smurtautojo požiūris bei nuostatos moters atžvilgiu: moteris – žemesnė būtybė, vyro tarnaitė, negalinti turėti asmeninių požiūrio, poreikių ir interesų, neverta, kad su ja skaitytųsi ir jos paisytų.

Labai aktuali buvo informaciją apie sisteminį smurtą artimoje aplinkoje, kaip specialistai gali padėti moterims (motinoms) atpažinti ir suvokti, jog prieš jas yra sistemingai smurtaujama. Nes dažniausiai moterys– aukos smurtą suvokia tik kaip mėlynes ar lūžusius kaulus. O iki to – ilgi kentėjimo metai patiriant bet neįvardijant ir neturint daiktinių įrodymų žeminimo, izoliacijos, bauginimų, grasinimų kaltinimų emocinio ir psichologinio gniuždymo, ekonominės prievartos. Juk visi šie smurtautojo elgesio ir santykių formavimo modeliai – jau yra smurtas.

Svarbiausia žinutė:

Nelaukti, kol prasidės fizinis ar seksualinis smurtas, o stengtis ieškoti pagalbos kuo anksčiau.

Pagalbos moterims linija 8 800 66366