Integrali pagalba palengvina slaugomų Druskininkų savivaldybės gyventojų ir jų artimųjų kasdienybę

  • Titulinis
  • NAUJIENOS
  • Integrali pagalba palengvina slaugomų Druskininkų savivaldybės gyventojų ir jų artimųjų kasdienybę

Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras ketvirtus metus vykdo projektą „Integralios pagalbos teikimas Druskininkų savivaldybėje“.

Šiuo metu pagalba teikiama 20 – čiai sunkią negalią turintiems savivaldybės gyventojams. Projekto lėšomis įsigyti du lengvieji automobiliai suteikia galimybę asmens globos ir slaugos paslaugas teikti ne tik miesto gyventojams, bet seniūnijose gyvenantiems neįgaliesiems. Šešiems asmenimis Integralios pagalbos paslaugas teikiame Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijose. Nuo projekto pradžios integralios pagalbos paslaugas gavo 45 paslaugų gavėjai.

Labiausiai, ko reikia žmonėms, neturintiems galimybės išeiti iš namų yra dėmesys ir  bendravimas. Darbuotojai klientų namuose yra ypač laukiami. Kiekvienas darbuotojas tampa „draugu“ savo klientui, su kuriuo jie dalinasi ne tik savo rūpesčiais, bet ir džiaugsmais.

Labiausiai darbui motyvuoja grįžtamasis ryšys, supratimas, kad prisidedame prie geresnės kliento savijautos.  Padovanota šypsena, išgirstas „ačiū“ – už tai, kad mes esame, ateiname, rūpinamės mums suteikia jėgų nelengvame darbe.

Namų aplinkos reikšmė asmeniui priežiūros ir paslaugų teikimo procese yra sava ir artima, padedanti pasijusti geriau, todėl susirgus daugelis nori būti gydomi ir prižiūrimi savo namuose. Integralios pagalbos gavėjams sudaromos sąlygos kiek įmanoma ilgiau likti gyventi savo namuose neprarandant ryšio su artima aplinka, bei leidžia išvengti stacionarios institucinės globos. Gaunama kvalifikuota pagalba suteikia šeimos nariams galimybę neatsisakyti visuomeninio gyvenimo, suderinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.

Integrali pagalba  – labai pasiteisinęs projektas, svariai prisidedantis prie savivaldybės gyventojų socialinių ir sveikatos problemų sprendimo. Tikimės, kad  jis bus tęsiamas, o Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centro kvalifikuoti bei atsidavę darbuotojai ir toliau galės teikti taip reikalingas ir naudingas socialinės globos ir slaugos paslaugas asmens namuose.

Atgal
Pirmyn
Pakeisti teksto dydį